WWW stránky za 5000?

Jste začínající firma a víte, že potřebujete novou webovou prezentaci? Jste zavedená firma a z nějakého důvodu chcete změnu?

Pak máte výbornou možnost vytvořit poptávku na poptávkovém serveru a těšit se na desítky, ba i stovky nabídek na jejich vytvoření. Možná Vás i překvapí, že webové stránky můžete pořídít do pěti tisíc korun nebo dokonce zadarmo!

Skvělé! Proč takovou nabídku nevyužít?


 
WWW stránky za 5000? - kliknutím zvětšit
www stránky za 5000?

Ano, stránky si necháte od studenta vytvořit a po několika týdnech je vizitka Vaší společnosti  k dispozici všem Vašim potencionálním zákazníkům. Už se jen těšíte, jak se Vám pohrnou poptávky a objednávky na Vaše produkty nebo služby.

Ale co to?

Uplynulo půl roku a vy nemáte ani jedinou objednávku, která by z webu přišla... Kamarád Vám poradí, abyste zkusili vaší firmu najít na Seznamu nebo v Googlu a tak to zkusíte. Hurá našli jste ji! Zadali jste název domény a hned jste na prvním místě. Co se tedy děje? Kamarád Vás poučí, že podle názvu domény nikdo vyhledávat nechce, to už by Vás musel znát a maximálně se chce podívat na adresu nebo telefoní číslo. Zamyslíte se, jak vlastně hledáte na internetu vy a do Googlu vložíte název vašeho výrobku. Na první stránce nejste, ale to není  takový problém, určitě budete na té druhé. Hurá! Už jste se našli! Po půl hodině na třicáté sedmé stránce.

Opět voláte kamarádovi. Určitě má s svou webovou prezentací větší zkušenosti, protože se jeho firma po zadání názvu služby, kterou poskytuje objeví už na šestém místě. Říká, že má zkušeností sice více, ale toto rozhodně nechává na administrátorech webu. Jediné co po něm chtějí (a to dost často), aby si stále něco na stránkách aktualizoval. Prý má k tomu k dispozici redakční systém a může tak do své prezentace pohodlně vkládat novinky, reference, fotografie a další informace, třeba i z hotelu v Egyptě. Zeptáte se, jak často aktualizace provádí? Asi jednou týdně a prý ho to stojí přibližně 10 minut času.

 
WWW stránky za 5000? - kliknutím zvětšit
www stránky za 5000?

Voláte tedy studentovi, který Vám stránku vytvářel. Nebere to... Konečně, sice po třech dnech ale máte ho na telefonu! Prý zítra odjíždí na track po Novém Zélandě, ale za měsíc se máte ozvat. Když to vydrželo půl rok, tak už Vás 30 dnů nezabije, říkáte si. Přesně za měsíc voláte, ale student Vám sdělí, že měl menší nehodu a stráví ještě dva týdny v nemocnici. No co... dva týdny už nejsou takový problém.

Prý mu máte poslat do mailu, co potřebujete. Podle rady sepisujete všechny Vaš požadavky. Rychle vyměnit tři výrobky, které se za půl roku změnili. Vložit dvě reference a kontakt na kolegu, kterého jste během půl roku zaměstnali. Za tři týdny přijde odpověď... Není problém, do čtrnácti dnů to máte na webu a za práci zaplatíte 3000 korun, je to přeci jenom objem práce deseti hodin. Ryhle si počítáte, kolik byste dali, aby byly stránky aktualizovány každý týden. Pravda... I při polovičním objemu změn a doplňků by to bylo 75000 Kč za rok...

 

Voláte kamarádovi a ptáte se, kolik by stejné úpravy stály jeho... Mě? Odpoví. Pouze těch 1000 korun za měsíc, co pravidelně platím za redakční systém a úpravy si rád provedu sám večer o přestávce fotbalu v televizi...

Sdělí te mu, jak jste postupovali při výběru výrobce stránek a že jste to nechtěli úplně zadarmo, ale celkových 5000 se vám zdálo adekvátní. Zeptal se Vás, kolik dáváte měsíčně za telefon pro Vašeho obchodníka... 4230 Kč. Kolik dáváte za inzerát v místních novinách 3700... Kč. Proč si tedy myslíte, že za kvalitní stránky dáte 5000 Kč a budete je využívat tři až pět let?

Začíná Vám to docházet... Studentovi odpovíte, že jeho služby už pro Vás nejsou atraktivní a kontaktujete dodavatele stránek Vašeho kamaráda. Jste překvapeni, že se firma zajímá nejen o honorář, ale i o předmět Vašeho podnikání, cílovou skupinu zákazníků, klíčové vyhledávací výrazy a další věci spíše z obchodního než technického života. Neslibují první místa ve vyhledávačích, ale zaručený růst návštěvnosti i pozic. Jak Vám vysvětlili, jde jak o technickou kvalitu stránek, tak hlavně o obsah, který je koneckonců na Vás. Samozřejmě, že Vám pomohou s jeho optimalizací, tak aby se návštěvníkům a vyhledávačům co nejlépe četl.


 
WWW stránky za 5000? - kliknutím zvětšit
Během měsíce jsou stránky na světě a vy si každý večer zkontrolujete návštěvnost a doplníte pár drobností

Návrh zní: Dlouhodobá spolupráce s postupným rozvojem fuknčností a kontinuálními službami.

Ano, bude Vás to měsíčně stát 1000 Kč, ale daleko více platíte Vaší uklízečce, takže to Váš firemní rozpočet určitě nezrujnuje.

Během měsíce jsou stránky na světě a vy si každý večer zkontrolujete návštěvnost a doplníte pár drobností. Po dvou měsících zjistíte, že máte na stránkách dvojnásobné množství obsahu, jenom díky tomu, že máte k dispozici nejen prezentaci Vašich výrobků, ale přidáváte tam zajímavé informace z Vaše oboru, rady a zkušenosti. Dokonce máte aktivovánu interaktivní poradnu a diskusi ke článkům.

Není divu, že se Váš web stal rovnocenným zdrojem zakázek a Váš obchodník může půlku svého času (kterou jste stejně pokládali za málo využitou) vyřizovat objednávky.

 

Komentáře k článku:

Jméno:
Text:
Sem opište text z animace:

Zajímavé realizace


6P

Rozsáhlý web umělecké a produkční agentury 6p.

Trend Controls

Specializací firmy je výstavba zdrojů tepla, jako jsou výměníkové stanice a kotelny, výstavbu vzduchotechniky, chlazení, měření a regulace.

Stavby Libčice

Pokud nechcete utratit zbytečně miliony a přesto chcete bydlet v dosahu Prahy - je nabídka této společnosti pro vás to pravé.

 

Redakční systém


 
 

RSS kanály

 

Novinky


02.03.2011

Celkem padesát dětí ve věku 5-16 roků se sešlo v sobotu 5.února v prostorách ZUŠ Libčice nad Vltavou, aby sehráli sedm bojovných partií v rámci turnaje mládeže „O POHÁR BOHYNĚ ARTEMIS“.

05.01.2011

Nové reference prakticky ve všech kategoriích.

03.09.2010

19. srpna jsme pro vás absolvovali školení "Facebook, Twitter a marketing"

12.08.2010

Při tvorbě webových stránek společnosti i jednotlivci uplatňují dva typy přístupů k financování celého projektu...

12.08.2010

Ne nadarmo se říká, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci...

 

Napsali o nás


Luboš Harazin

Nikdy jsem nechápal rčení "Nemožné ihned - zázraky do tří dnů!" ... už tomu rozumím ...

Aleš Hudec

Spolupráce probíhala naprosto v pohodě, rychle a bez nějakých dalších zádrhelů. Doufám že to nebylo naposled :)

Jiří Hubík

Chtěl bych touto cestou poděkovat za bezproblémovou realizaci projektu webových stránek Trisport team celému tvůrčímu a realizačnímu teamu artemis-webdesign. Grafika je zajímavá a rozložení jednotlivých oken a ovládacích prvků je vhodně zvoleno. Informace jsou lehce čitelné a grafické prvky, které jsou použity, je dělají zajímavějšími. Administrace je intuitivní a velice příjemná k ovládání. Díky Martinovi a Radkovi naplnil web očekávání nejen naše, ale i našich klientů a příznivců. Děkuji za profesionální přístup, za kreativní nápady a za bezproblémovou realizaci.

 
V této chvíli zde najdete 60 webových stránek, e-shopů, bannerů a dalších realizací.
© ART&MIS, s.r.o. 2010 Radek Novák, skype: radek.artemis Radek Novák - skype Martin Skala, skype: martin.artemis Martin Skala - skype
ART&MIS, s.r.o.