ART&MIS, s.r.o. - jak financovat www stránky

Dva přístupy k financování projektu

Při tvorbě webových stránek společnosti i jednotlivci uplatňují dva typy přístupů k financování celého projektu.

 

Financování fixní částkou

Jeden přístup, převážně používaný, je jednorázový projekt výroby stránek s jasným cílem, který má nadefinován podobu a funkčnosti webové prezentace včetně obsahu. Někdy se v rámci takového projektu setkáme i s redakčním systémem, který většinou umožňuje omezené aktualizace informací, jako jsou aktuality, reference nebo fotogalerie.

Princip je jednoduchý. Zákazník s výrobcem dohodne funkčnosti a podobu prezentace a výrobce ji za pevnou částku vytvoří. Někdy dá k dispozici již zmíněný redakční systém. Často se používají volně šiřitelné Joomla, Drupal, WordPress nebo Mambo. Výhodou je obrovská flexibilita, ale nevýhodou může být neúměrná složitost pro uživatele/redaktora, zvláště při použití interaktivních prvků a malá podpora validace správnosti generovaného kódu. Výsledkem mohou být  technicky nevalidní stránky bez poviných údajů jako jsou popisy, klíčová slova, title, alty a daší.

I přes garantovanou fixní částku za výrobu webové prezentace jsou pak účtovány jednotlivé úpravy designu, obsahu nebo funkčností podle hodinových sazeb. Při častých změnách, které jsou pro aktuálnost a atraktivnost prezentace důležité,  mohou pak tyto vícenáklady dlouhodobě převyšovat náklady na samotnou výrobu.


 

Dlouhodobá spolupráce

Druhý přístup, již méně využívaný je založený na dlouhodobé spolupráci a kontinuálních službách, které výrobce webových stránek poskytuje. Principem je vytvoření webové prezentace za nulovou nebo nízkou fixní částku a periodickým paušálem, například měsíčním, za poskytované služby jako je pronájem kvalitního redakčního systému, optimalizace obsahu pro vyhledávání, vytváření nových grafických prvků a aplikačních funkčností nebo i plnění webu informacemi.

Dlouhodobě jsou možná náklady na webovou prezentaci vyšší, ale jsou vyváženy zájmem výrobce o co nejdelší spolupráci na základě spokojenosti zákazníka. Tedy kvalita, rychlost a úroveň služeb je jistě na daleko vyšší úrovni.


 

Na závěr trochu matematiky:


Standardní cenová hladina kvalitních webových stránek s redakčním systém se pohybuje jednorázově kolem  25000 Kč. Hodinovou sazbu za úpravy můžeme odhadnou na 500 Kč. Při práci v rozsahu 30 hodin za rok (což je opravdové minimum, spíše se pohybuje kolem 100 hodin), jsou roční náklady na webovou prezentaci  40000 Kč. Za dva roky pak 55000 Kč a za tři roky 70000 Kč.

Pokud počítáme s formou dlouhodobé spolupráce, můžeme pak cenu kalkulovat následovně: 5000 Kč zaplatíme jako vstupní poplatek (například za přípravu designu). Dálší náklady jsou pak rozložené do měsíční platby cca 2000 Kč, která zahrnuje veškeré pozdější úpúravy. Celkové náklady v prvním roce jsou pak 29000 Kč. Za dva roky pak 53000 Kč a za tři roky 77000 Kč.

Z výpočtu je zřejmé, že i při tříleté spolupráci (což bývá standardní životnost prezentačních stránek), jsou celkové náklady srovnatelné, ale úroveň poskytovaných služeb může být diametrálně odlišná. V případě fixní ceny a náslédného účtování služeb je pak ještě nebezpečí, že cena služeb může být i mnohem vyšší na rozdíl od  příkladu.


 

Komentáře k článku:

Jméno:
Text:
Sem opište text z animace:

Zajímavé realizace


Domi

S firmou a webem Callido je úzce spjatý web domi.cz, který nabízí stavbu originálních a cenově sympatický domů.

Euro RSCG - bannery

reklamní bannery pro jednu z největších reklamních agentur - Euro RSCG

muzikál Dracula

Web nového ztvárnění dnes již legendárního českého muzikálu.

 

Redakční systém


 
 

RSS kanály

 

Novinky


02.03.2011

Celkem padesát dětí ve věku 5-16 roků se sešlo v sobotu 5.února v prostorách ZUŠ Libčice nad Vltavou, aby sehráli sedm bojovných partií v rámci turnaje mládeže „O POHÁR BOHYNĚ ARTEMIS“.

05.01.2011

Nové reference prakticky ve všech kategoriích.

03.09.2010

19. srpna jsme pro vás absolvovali školení "Facebook, Twitter a marketing"

12.08.2010

Při tvorbě webových stránek společnosti i jednotlivci uplatňují dva typy přístupů k financování celého projektu...

12.08.2010

Ne nadarmo se říká, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci...

 

Napsali o nás


Milan Havrda

S firmou ART&MIS, s.r.o. je radost spolupracovat .Oceňujeme především vstřícný a profesionální přístup k zákazníkovi.

Šárka Podlucká

Společnost ART&MIS, s.r.o. vyrábí pro naši společnost bannery, které jsou vždy kreativně zpracované a dodané v požadovaném termínu. Díky osvědčené spolupráci uvažujeme v současné době o zapojení firmy do větších projektů.

Aleš Hudec

Spolupráce probíhala naprosto v pohodě, rychle a bez nějakých dalších zádrhelů. Doufám že to nebylo naposled :)

 
V této chvíli zde najdete 60 webových stránek, e-shopů, bannerů a dalších realizací.
© ART&MIS, s.r.o. 2010 Radek Novák, skype: radek.artemis Radek Novák - skype Martin Skala, skype: martin.artemis Martin Skala - skype
ART&MIS, s.r.o.