ART&MIS, s.r.o. - jak financovat www stránky

Dva přístupy k financování projektu

Při tvorbě webových stránek společnosti i jednotlivci uplatňují dva typy přístupů k financování celého projektu.

 

Financování fixní částkou

Jeden přístup, převážně používaný, je jednorázový projekt výroby stránek s jasným cílem, který má nadefinován podobu a funkčnosti webové prezentace včetně obsahu. Někdy se v rámci takového projektu setkáme i s redakčním systémem, který většinou umožňuje omezené aktualizace informací, jako jsou aktuality, reference nebo fotogalerie.

Princip je jednoduchý. Zákazník s výrobcem dohodne funkčnosti a podobu prezentace a výrobce ji za pevnou částku vytvoří. Někdy dá k dispozici již zmíněný redakční systém. Často se používají volně šiřitelné Joomla, Drupal, WordPress nebo Mambo. Výhodou je obrovská flexibilita, ale nevýhodou může být neúměrná složitost pro uživatele/redaktora, zvláště při použití interaktivních prvků a malá podpora validace správnosti generovaného kódu. Výsledkem mohou být  technicky nevalidní stránky bez poviných údajů jako jsou popisy, klíčová slova, title, alty a daší.

I přes garantovanou fixní částku za výrobu webové prezentace jsou pak účtovány jednotlivé úpravy designu, obsahu nebo funkčností podle hodinových sazeb. Při častých změnách, které jsou pro aktuálnost a atraktivnost prezentace důležité,  mohou pak tyto vícenáklady dlouhodobě převyšovat náklady na samotnou výrobu.


 

Dlouhodobá spolupráce

Druhý přístup, již méně využívaný je založený na dlouhodobé spolupráci a kontinuálních službách, které výrobce webových stránek poskytuje. Principem je vytvoření webové prezentace za nulovou nebo nízkou fixní částku a periodickým paušálem, například měsíčním, za poskytované služby jako je pronájem kvalitního redakčního systému, optimalizace obsahu pro vyhledávání, vytváření nových grafických prvků a aplikačních funkčností nebo i plnění webu informacemi.

Dlouhodobě jsou možná náklady na webovou prezentaci vyšší, ale jsou vyváženy zájmem výrobce o co nejdelší spolupráci na základě spokojenosti zákazníka. Tedy kvalita, rychlost a úroveň služeb je jistě na daleko vyšší úrovni.


 

Na závěr trochu matematiky:


Standardní cenová hladina kvalitních webových stránek s redakčním systém se pohybuje jednorázově kolem  25000 Kč. Hodinovou sazbu za úpravy můžeme odhadnou na 500 Kč. Při práci v rozsahu 30 hodin za rok (což je opravdové minimum, spíše se pohybuje kolem 100 hodin), jsou roční náklady na webovou prezentaci  40000 Kč. Za dva roky pak 55000 Kč a za tři roky 70000 Kč.

Pokud počítáme s formou dlouhodobé spolupráce, můžeme pak cenu kalkulovat následovně: 5000 Kč zaplatíme jako vstupní poplatek (například za přípravu designu). Dálší náklady jsou pak rozložené do měsíční platby cca 2000 Kč, která zahrnuje veškeré pozdější úpúravy. Celkové náklady v prvním roce jsou pak 29000 Kč. Za dva roky pak 53000 Kč a za tři roky 77000 Kč.

Z výpočtu je zřejmé, že i při tříleté spolupráci (což bývá standardní životnost prezentačních stránek), jsou celkové náklady srovnatelné, ale úroveň poskytovaných služeb může být diametrálně odlišná. V případě fixní ceny a náslédného účtování služeb je pak ještě nebezpečí, že cena služeb může být i mnohem vyšší na rozdíl od  příkladu.


 

Komentáře k článku:

Jméno:
Text:
Sem opište text z animace:

Zajímavé realizace


Smarcoms

Pro společnost Smarcoms vyrábíme reklamní bannery a další flashové aplikace.

Tom Ball

Hlavolam se kterým vyhrajete milion!

Toxxic

Castingová agentura nabízející modely, modelky či zajímavé akce na vaši firemní party.

 

Redakční systém


 
 

RSS kanály

 

Novinky


02.03.2011

Celkem padesát dětí ve věku 5-16 roků se sešlo v sobotu 5.února v prostorách ZUŠ Libčice nad Vltavou, aby sehráli sedm bojovných partií v rámci turnaje mládeže „O POHÁR BOHYNĚ ARTEMIS“.

05.01.2011

Nové reference prakticky ve všech kategoriích.

03.09.2010

19. srpna jsme pro vás absolvovali školení "Facebook, Twitter a marketing"

12.08.2010

Při tvorbě webových stránek společnosti i jednotlivci uplatňují dva typy přístupů k financování celého projektu...

12.08.2010

Ne nadarmo se říká, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci...

 

Napsali o nás


Jiří Hubík

Chtěl bych touto cestou poděkovat za bezproblémovou realizaci projektu webových stránek Trisport team celému tvůrčímu a realizačnímu teamu artemis-webdesign. Grafika je zajímavá a rozložení jednotlivých oken a ovládacích prvků je vhodně zvoleno. Informace jsou lehce čitelné a grafické prvky, které jsou použity, je dělají zajímavějšími. Administrace je intuitivní a velice příjemná k ovládání. Díky Martinovi a Radkovi naplnil web očekávání nejen naše, ale i našich klientů a příznivců. Děkuji za profesionální přístup, za kreativní nápady a za bezproblémovou realizaci.

Luboš Harazin

Nikdy jsem nechápal rčení "Nemožné ihned - zázraky do tří dnů!" ... už tomu rozumím ...

Milan Havrda

S firmou ART&MIS, s.r.o. je radost spolupracovat .Oceňujeme především vstřícný a profesionální přístup k zákazníkovi.

 
V této chvíli zde najdete 60 webových stránek, e-shopů, bannerů a dalších realizací.
© ART&MIS, s.r.o. 2010 Radek Novák, skype: radek.artemis Radek Novák - skype Martin Skala, skype: martin.artemis Martin Skala - skype
ART&MIS, s.r.o.